piątek, 6 stycznia 2017

MOANA / VAIANA - NOWY SKARB DISNEYA <------------- Więcej w Rozwinięciu

Polski Tytuł: Vaiana Skarb Oceanu
Angielski Tytuł: Moana

Tak diametralna zmiana spowodowana jest faktem, iż Disney nie miał praw autorskich w Europie do nazwy "Moana" które należały do włoskiej aktorki porno.
  

Reżyseria: Jon Musker i Ron Clements


Premiera: 2016


Opis:

Nastoletnia Vaiana by dopełnić dzieła swoich przodków wyrusza w niebezpieczną misje po oceanie, aby odnaleźć legendarną wyspę.
Moje Refleksje:

WoW! Na prawdę WoW. Jestem pod wielkim wrażeniem pracy Disneya jeśli chodzi o tą ekranizację. Uważam, że "Vaiana" może spokojnie konkurować z takimi pozycjami jak "Kraina Lodu", bądź "W Głowie Się Nie Mieści", które zawsze zaliczałam do wybitnych wykonań tego studia. 
"Vaiana" opowiada historię nie tylko o trudnej i ryzykownej podróży morskiej, ale porusza tematykę przeznaczenia, marzeń i odnalezienia prawdziwego "ja". 
Mimo tak poważnych wątków film jest przyjemny w odbiorze, łatwy do przyswojenia, jednakże wciąż zaskakujący i nieprzewidywalny. Twórcy postanowili zaskoczyć odbiorców historią bardzo oryginalną i nie banalną, która jednocześnie została przedstawiona we wspaniały sposób. Na ekranie możemy podziwiać zjawiskowe animacje ukazujące piękno świata, a nasze uszy ucieszy znakomita muzyka. Nie brakuję również uroczych zwierzęcych postaci, świetnego poczucia humoru, czy wyrazistych i dających się lubić postaci.

Być może nie jestem obiektywna, co spowodowane jest miłością i podziwem dla dzieł filmowych Disneya, ale bardzo ciężko jest mi znaleźć wady w "Vaianie". Jedynym zabiegiem który bardzo mi się nie podoba jest zmiana imienia głównej bohaterki w polskiej wersji filmu i co związane z tym- zmiana tytułu. No i oczywiście niski poziom soundtracku polskiego w porównaniu do oryginału.

Jednak jestem zmuszona stwierdzić, iż film rzeczywiście mnie zachwycił i chylę czoła kolejnemu sukcesowi mojej ulubionej wytwórni.

Ocena: 7/7- C


źródło: google grafika

1 komentarz:

  1. Mi również bardzo spodobał się ten film :) Zapraszam : http://verciavercix.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

♡ CZYTAM KAŻDY KOMENTARZ
♡ ZAGLĄDAM DO KAŻDEGO LINKU BLOGA
♡ UWIELBIAM SZCZERE KOMENTARZE
♡ ŻADEN KOMENTARZ NIE BĘDZIE USUWANY
♡ DZIELCIE SIĘ SWOIM ZDANIEM I OPINIĄ