czwartek, 16 lutego 2017

FERIE W MIEŚCIE

czyli jak się nie zanudzić w Warszawie


Ferie się zaczęły, a Ty nadal siedzisz w swoim mieście? To nic nie szkodzi! Gwarantuję, że jeśli tylko chcesz, to nie będziesz się nudzić ani chwili, ponieważ w stolicy jest na prawdę wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia w zimie. Oczywiście dobrymi alternatywami są: kino, teatr, galeria handlowa, kawiarnia, spacer po śródmieściu, a dla miłośników koni organizowana jest CAVALIADA. Jednak chciałabym pokazać Wam parę intrygujących miejsc...1. LODOWISKO

Jest to typowo zimowa atrakcja, która zapewnia rozrywkę podczas zimowych dni. W Warszawie dostępne są lodowiska zarówno na świeżym powietrzu jak i w budynku, na które możesz się udać sam, ze znajomymi lub z rodziną oto najlepsze według mnie lodowiska na terenie warszawy:

- Torwar 
- Zimowy Narodowy (Stadiom Naradowy)
- Lodowisko Moczydło
-  Lodowisko przy Pałacu Kultury i Nauki
- Lodowisko na Rynku Starego Miasta
2. KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Ogród znajdujący się w Wilanowie ze względu na niezapomniane wrażenia warto odwiedzić wieczorami lub późnymi popołudniami, kiedy jesteśmy w stanie zobaczyć świetny efekt świateł. Atrakcja składa się z dwóch części: pokazu z muzyką  i labiryntu, po którym można spacerować. 
Najlepiej bawią się tam dzieci, ale zapewnia to również niezwykłe wrażenia osobom dorosłym.

3. NARTY / SNOWBOARD

To nie żart! Dlatego, że w Warszawie otwarta jest Górka Szczęśliwicka, która zaprasza wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Na miejscu jest również wypożyczalnia sprzętu, więc jeśli jestes spragniony sportów zimowych to wcale nie musisz ruszać się ze stolicy.

4. SAUNA NAD WISŁĄ

Ta opcja jest dla prawdziwych zmarźluchów, którzy zamiast rzucać się śnieżkami wolą oglądać śnieg zza szyby przy 80 stopniach. Otóż nad Wisłą na Płycie Desantu powstała sauna z obłędnym widokiem na panoramę Warszawy. Mieści się w niej 6-8 osób, które grupowo mogą zarezerwować to miejsce do własnego użytku za cenę 30 lub 60 zł w zależności od wielkości grupy.

5. ZOO
Zoo wbrew teorii wielu ludzi podczas okresu zimowego jest jak najbardziej otwarte, a większość zwierząt wciąż jest możliwe do zobaczenia przez odwiedzających. Widoki są na prawdę piękne i jest to raj dla tych, interesujących się fotografią natury. Dodatkowo warto wiedzieć, iż bilety dostępne sa w niższych cenach.


piękne zdjęcia z takiej wizyty możecie obejrzeć klikając TUTAJźródła obrazków: 
moje zdjęcia, 
www.weheartit.com, 
http://www.polska-na-weekend.waw.pl/wp-content/uploads/Gorka-Szczesliwicka_stok.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/7c/15/14/z21060732Q,Nowa-sauna-nad-Wisla-stanela-przy-Plycie-Desantu.jpg
http://cdn.natemat.pl/52a9bb90e682648ee9bb2003fe4d263f,981,0,0,0.jpg

2 komentarze:

  1. Świetny post! Och, rozczuliła mnie propozycja pójścia do zoo - aż się ciepło na serduszku zrobiło, w ową mroźną zimę. 😍 Szkoda, że moje ferie już dobiegły końca, jednak pamiętajmy, iż zwierzęta s😍 ą zawsze za bramką do odwiedzenia! Kocham zoo 😍

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. www.ZaOkiemJulii.blogspot.com - zapraszam!

      Usuń

♡ CZYTAM KAŻDY KOMENTARZ
♡ ZAGLĄDAM DO KAŻDEGO LINKU BLOGA
♡ UWIELBIAM SZCZERE KOMENTARZE
♡ ŻADEN KOMENTARZ NIE BĘDZIE USUWANY
♡ DZIELCIE SIĘ SWOIM ZDANIEM I OPINIĄ